2000 שנה ועדיין צעירה
2,000 שנה... ועדיין צעירה!
כולנו רוצות להיראות צעירות יותר. אנו רוכשות תכשירים שמבטיחים נעורים ומתלבטות בין טיפולים שונים - אבל לרפואה הסינית יש פתרונות בריאים וטבעיים שיסייעו לנו לשמור על עור צעיר ● לילך זוארץ, מטפלת ברפואה סינית במאוחדת ומומחית לקוסמטיקה טבעית, עושה סדר באנטי-אייג'ינג
 
לעצור את הזמן - האם זה אפשרי?
לפני שנבין מה בדיוק אפשר לעשות, כדאי שנבין את התהליכים שמתרחשים בגופנו - כן, אלה שאנחנו רוצים לעצור או להאט... אם נדע מה קורה בפנים, נשכיל לטפל במה שמשתקף החוצה.
 
קיצור תולדות ההזדקנות
הזדקנות העור הינה תהליך טבעי שיש לו כמה סיבות. הראשונה היא האטה בקצב חילוף החומרים בתאים השונים בגוף, שלא פוסחת על תאי העור. חידוש איטי יותר = הזדקנות. השנייה היא הצטברות של רעלים ופסולת בגוף (ובכלל זה בעור). באופן כללי, הפנים שלנו משקפות את מה שקורה בתוך הגוף פנימה (לכן קוראים להם פנים...) ולמעשה משמשים מעין "מפה" או "מראה": סימנים שונים על הפנים מלמדים על חוסר איזון במקומות שונים בגוף. לכן ישנה משמעות רבה לאבחון מקצועי - כי הזדקנות היא לא סתם תהליך כללי.
 
להישאר צעירים מבפנים
בהנחה שכולנו רוצים להיראות צעירים, הצעד הראשון הוא לדאוג למה שקורה בגוף פנימה. כדי להיראות טוב אנו צריכים להרגיש טוב, וכדי להרגיש טוב עלינו לחיות נכון: לישון טוב ומספיק, לאכול נכון, להתעמל באופן קבוע וכמובן לשמור על חיים מאוזנים ושמחים ולהיזהר מסטרס מיותר.
בסין העתיקה השתמשו בשיטות שונות לשמירה על היופי החיצוני (והפנימי). בהן, סאונות ואמבטיות צמחים, משחות טבעיות, עיסויים לטיפוח ועוד ועוד. אחת הדרכים הייתה טיפולים אסתטיים טבעיים - כן, כבר בסין העתיקה היו קוסמטיקאיות...
 
טיפול אסתטי טבעי - איך זה עובד?
לאחר שהמטפל אבחן בצורה מדויקת את משמעותם של סימני ההזדקנות השונים, הוא ייגש לטיפול. הטיפול מורכב מכמה חלקים: תחילה יבוצע עיסוי של הפנים בכלים מסורתיים, התורם להמרצת הדם ולניקוי רעלים. השלב הבא יהיה דיקור אסתטי - החדרה של מחטים דקיקות מתחת לעור באזורים שונים בפנים, וגם בגוף - כי כפי שכבר אמרנו ברפואה הסינית ההוליסטית, הגוף הוא יחידה שלמה ולא חלקים אוטונומיים המתפקדים בנפרד. בסיום הטיפול ינחה המטפל את המטופלת כיצד לנהוג בבית ואלו עיסויים או תרגילים יעזרו לשמר את התוצאה בצורה הטובה ביותר.
הטיפול מרענן את העור, מזרים דם וחמצן לעור הפנים ולרקמות בצורה טובה יותר, מחזק את שרירי הפנים ובכך מסייע לעור להיות יותר אלסטי (ופחות יבש), מנקה את העור מרעלים ורדיקלים חופשיים, מטשטש קמטים וכתמים שונים שנוצרו על העור עם השנים.
חשוב לציין כי הטיפול בטכניקה הסינית בטוח לשימוש לגמרי! הטיפול תורם לשיפור המצב הבריאותי בכלל ולא רק למראה, ומהווה אלטרנטיבה בטוחה בהרבה לשלל הטיפולים האסתטיים, ללא התערבויות כירורגיות ובצורה נעימה יותר. לאחר סדרת טיפולים הפנים ייראו מתוחות יותר, זוהרות וחיוניות, וההרגשה הכללית תשתפר. אז שתהיה לכן יופי של בריאות!
כל הזכויות שמורות לשאול ולילך זוארץ 2019
good